Menu

TIER-1 – критерій якості чи маркетинговий хід ?

alt

TIER-1 – критерій якості чи маркетинговий хід? Перш за все, необхідно розуміти, що в сонячній енергетиці не існує конкретного поняття TIER-1. Це перший момент, який необхідно знати при виборі сонячних панелей. Зазвичай, клієнти обираючи сонячні панелі з відзнакою TIER-1 впевнені в тому, що саме дана відзнака гарантує якість та довговічність даних панелей, але насправді це не зовсім так. Давайте розберемось чому..

В двух словах про Tier-1:

Tier-1 - це термін, створений Bloomberg без якихось конкретних критеріїв при відборі виробників сонячних панелей. Bloomberg не проводить перевірку виробничих потужностей або самого продукту, оскільки дане видання не є інститутом тестування. Існує лише поняття «виробники сонячних панелей Tier-1». Саме тому, список виробників сонячних панелей Tier-1 змінюється щоквартально.

Отже, Tier-1 - це лише етикетка і не є рекомендацією Bloomberg щодо якості продукту.

Випадкові перевірки виробників сонячних панелей з відзнакою Tier-1, панелі яких підлягали стандартним випробуванням, часто виявляють невідповідність виробництва заявленим стандартам і якості.

Доказ того, що Tier-1 не є показником якості.

Tier-1 -це термін який використовують недобросовісні продавці сонячних модулів чи маркетологи з метою дати покупцеві відчуття впевненості у тому, що дешевий продукт може бути якісним. В більшості випадків, в середині дешевого сонячного модуля знаходиться неефективний електричний «мусор», незважаючи на приналежність даного виробника до категорії Tier-1.

Мабуть всі ми бачили рекламу з сонячними панелями Tier-1, де акцент робився на критерії «високоефективні» та «25-річна гарантія». Нажаль, за цими словами немає абсолютно нічого цінного. Частіше всього, в сонячному бізнесі, акцентуючи увагу клієнта на цих характеристиках, виробник грає на відсутності знань клієнта. Фактично, читаючи «між рядками», дані слова можна інтерпретувати як дешева, застаріла технологія, схильна до критичних помилок із нестандартною 10-річною гарантією на продукцію.

Експерти сонячної галузі закликають «бути підкованим покупцем» і завжди вивчати продукт, його технологію та технічні характеристики, а не лише рекламні слогани.

ФОТОГРАФІЇ ЗАМІСТЬ ТИСЯЧІ СЛІВ.

За останні 3 роки інтернет переповнили фотографії встановлених панелей з класом «Tier-1». Зображення дефектів та поломок панелей класу Tier-1, що розміщені нижче, були зафіксовані з 2015 по 2018 рік. Отже, виганяйте міф про те, що Tier-1 є керівним принципом якості у виборі сонячного обладнання!

До вашої уваги, представляємо виявлені недоліки, які можна уникнути:

1. Мікротріщини Мікротріщини - це тріщини, що виникають в кремнієвих елементах сонячних панелей в наслідок дії тиску або напруження. Ці тріщини часто не видно неозброєним оком. Такі тріщини можливо виявити лише за допомогою спеціальних методів тестування. Мікротріщини є першопричиною багатьох несправностей сонячних батарей або їх елементів.

2. Перегрів (Гаряча точка)

Гаряча точка - це локалізовані підвищення температури в сонячній панелі, що призводить до зниження ефективності та повної деградації сонячного модуля. Якщо ви бачите таке на вашій сонячній батареї - негайно зв'яжіться з вашим інсталятором. Гарячі точки не стабільні і в кінцевому підсумку призведуть до катастрофічної поломки.

3. Пожежа.

Пожежа – це екстремальна потенційна небезпека, яка існує при виробництві електричної енергії сонячними модулями, особливо на даху приватного будинку. Пожежі на сонячних панелях не так поширені, як мікротріщини або гарячі точки, але вони є основним наслідком дефектів, що перелічені вище.

4. Розшарування

Розшарування компонентів сонячного модуля є серйозною проблемою. Внаслідок розшарування у внутрішні електричні компоненти панелі проникає волога, що призводить до поломки сонячної панелі яку необхідно буде замінити. Сонячним батареям Tier-1 також «не чужа» ця проблема, оскільки їх виробники часто використовують неякісні матеріали та більш дешеві методи зборки панелей для досягнення масових об'ємів виробництва, що необхідні для кваліфікації Tier-1. Як результат - негативний вплив на імідж сонячної енергетики.

5. Потрапляння вологи

Коли волога проникає через захисні шари сонячного модуля і починає контактувати з внутрішнім електричним колом - відбувається сильне прискорення деградації панелі що, в кінцевому підсумку, призводить до поломки панелі і всієї сонячної системи. Таке потрапляння вологи, в основному, зумовлено низькою якістю виробництва та матеріалів.

6. Деформація

Деформація сонячної панелі відбувається в наслідок комбінації шкідливих наслідків перелічених у попередніх 5 пунктах. Є дві основні області, де деформація панелі є помітною: центр панелі та зовнішня рамкова область.

 

 

7. Знебарвлення

Знебарвлення перетворить захисний задній лист панелі на жовтий / коричневий колір. Це - хімічна реакція, що відбувається на неякісних матеріалах під дією сонячного світла. Частіше за все, цей процес не помітний протягом перших років впливу сонячного світла. Джерелом такого дефекту є низька якість/ дешеві матеріали. Після початку знебарвлення EVA плівка постійно змінюється, що неминуче призведе до поломки панелі в подальшому.

Тож скільки коштує панель класу Tier-1?

Необхідно зрозуміти, що насамперед, для розробки та виробництва дійсно високоефективних та надійних сонячних панелей, необхідний високотехнологічний процес. Такий процес потребує постійних вдосконалень на базі наукових розробок та великих інвестицій у виробничі потужності, а це доступно далеко не всім виробникам сонячної галузі.

Що потрібно шукати?

Завдяки своїм помітним передовим якостям, дійсно вражаючий продукт говорить сам за себе, без всім відомої фрази Tier-1. Це - в першу чергу, запатентовані технології, які не мають ніякого відношення до старих технологій. Тому, опосерековані виробники прагнуть експлуатувати термін Tier-1 та термін «висока ефективність» якомога частіше. Крім вище наведеного, слід зазначити, що середній рівень генераці сонячної енергії панелями Tier-1 на 25% менший, ніж у високоефективаних сонячних панелей найбільшої потужності доступних на ринку.

Як вибрати потрібну панель?

Репутація

Бездоганна репутація – це більше ніж TIER-1.

Нижчепредставлена деяка вибірка виробників сонячних панелей з бездоганною репутацією, перевіреною історією виробництва і надійним продуктом з мінімальними гарантійними зверненнями споживачів протягом гарантійного періоду.

REC Solar

Компанія REC Solar один з лідерів у виробництві високопродуктивних та надійних модулів. REC представляє доступні якісні сонячні панелі та 25-річною гарантію на продукт з 2019 року.

Яку панель обрати?

Версії Twin Peak Series 2 або N-Peak.

LG Solar

Незважаючи на те, що протягом останнього десятиліття компанія стала новим виробником сонячних панелей, компанія LG Solar швидко вийшла на ринок з достойною лінійкою високопродуктивних сонячних модулів. З 2018 року кожна сонячна панель, що виробляється, тепер забезпечена 25-річною гарантією.

Яку панель обрати?

Версії LG NeON 2 або LG NeON R.

Sunpower

Завжди на першому місці та лідер у високоефективних сонячних технологіях. Сонячні модулі Sunpower мають 25-річну гарантію на продукт з винятковою 25-річною гарантією на продуктивність.

Яку панель обрати?

Версії E-Series або X-Series.

 

Без сумніву, вартість сонячних панелей відіграє важливу роль у процесі вибору, однак, обираючи собі обладнання для майбутньої сонячної станції, важливо пам'ятати на що перш за все варто звернути увагу, щоб ваша сонячна станція успішно генерувала енергію і приносила вам прибуток довгі роки.