Menu

Тренди в сонячній енергетиці на 2019 рік

alt

Орієнтуючись на попередній рік, можемо впевнено сказати, що багато прогнозів повністю або частково справдились, а деякі з них, задали напрямок в розвитку даної галузі. Зважаючи на це, до вашої уваги представляємо кілька сонячних та енергозберігаючих тенденцій, які очікуються в 2019 році.

За словами Jenny Chase – керівника аналітичного відділу сонячної енергетики BloombergNEF – «В 2019 році очікуються більше аукціонів у країнах, які потребують більше енергії; підвищення ціни на $ 25-35 / МВт-год; більше автономних систем зберігання енергії в комунальному секторі»

Зростання виробництва. За прогнозами глобального інфоресурсу PV InfoLink, продажі фотоелектричних модулів у 2019 році становитимуть близько 112 ГВт, завдяки збільшенню планів Китая на 2020 рік та зростання ринку Індії і США. Також, в 16 країнах світу буде досягнуто збільшення встановленої потужності більш ніж на 1 ГВт. У Європі це будуть Німеччина, Іспанія, Франція, Нідерланди та Україна. Загалом, очікується, що на Китай припаде приблизно половина світового ринку, з об'ємом близько 43 ГВт. IHS Markit є ще більш оптимістичним, прогнозуючи, що буде встановлено рекордних 123 ГВт. IHS Markit прогнозує зміщення ринку з Китаю, до інших країн, де розташовано дві третини всіх потужностей, включаючи Аргентину, Єгипет, Південну Африку, Іспанію та В'єтнам, які мають становити 7% ринку в 2019 році або 7 ГВт нових потужностей. Проте Credit Suisse не є таким оптимістичним та очікує всього 94 ГВт нових потужностей.

Ринок ЄС. В останні роки, Європа втратила свої позиції, однак колись падаюча європейська сонячна зірка знову зростає, головним чином завдяки зростанню кількості проектів на південній частині континенту, що в свою чергу спонукає до створення промислової політики щодо зберігання сонячної енергії. Загалом, асоціація SolarPower Europe очікує, що ринок ЄС зросте на 58% ( це 5,91 ГВт), у порівнянні з 2017 роком.

Тендери. В 2019 році тендерна процедура у відновлювальній енергетиці продовжуватиме набирати обертів. За даними німецького енергетичного агентства Dena, в 2017 році більш ніж 29 країн провели такого роду тендери, головним чином для сонячної енергетики. За її дослідженнями, кількість країн, що використовують тендери з кількома критеріями чи номінальними цінами, швидко зростає… Для підтримки та як політичний механізм, Європейська Комісія вимагає з боку держав-членів ЄС проведення тендерів навіть у менш розвинених країнах для зростання інтересу до аукціонів.

Зелені корпорації. В 2017 році, за даними BloombergNEF, 43 корпорації в 10 різних країнах світу підписали "зелені" контракти на 5,4 ГВт порівняно з 4,3 ГВт у 2016 році та рекордними 4,4 ГВт у 2015 році. Як бачимо, в 2018 році цей показник ще значно виріс. На останок, RE100 - асоціація найвпливовіших компаній світу, які досягли 100% поновлюваних джерел енергії також прогнозує тенденцію до зростання ринку сонячної енергетики.