Menu

Тренди в сонячній енергетиці на 2019 рік/частина ІІ

alt

Технологія Моно PERC. За прогнозами різних аналітичних видань, в 2019 році перевага віддаватиметься сонячним панелям, виробленим за технологією mono PERC (passivated emitter rear contact). За думкою PV InfoLink , такі панелі стали основним продуктом минулого року, причому більшість виробників фотоелектричних панелей зосередились саме на цій технології. Це призвело до більшої, ніж очікувалося, загальної встановленої потужності PERC, що зросла з 33,6 ГВт наприкінці 2017 року, до 66,7 ГВт наприкінці 2018 року. За попередніми прогнозами, до кінця 2019 року ця потужність збільшиться до 26 ГВт., що становитиме більш ніж 92 ГВт. Загалом, в наступному році, вона буде становити 46% частки ринку. PV InfoLink передбачав, що якщо монокристалічні модулі PERC досягнуть 310 Вт та будуть перевищувати на 35 Вт потужність полікристалічного модуля, то у 2019 році все більше світових виробників перейдуть на цю технологію. Тож, як очікується, виробники фотоелектричних панелей продовжуватимуть тенденцію, яка спостерігалась в минулому році, використовуючи більші комірки та модулі, з монокристалічними пластинами товщиною 160 мкм.

Технологія TOPCon. Виробники сонячних модулів Азії імпортують з ЄС обладнання для тестування останніх розробок кремнієвих сонячних елементів: TOPCon: два тонкі буферні слої між кремнієвими пластинами та металевими контактами, які підвищують ефективність звичайних сонячних елементів та встановлюють нові рекорди. Постачальники обладнання очікують, що дана технологія буде затребувана саме в промисловому секторі, що збільшить їхній прибуток. За словами професора Андрес Куевас з Австралійського національного університету - "Багато людей бачать технологію TopCon як наступний великий крок у фотоелектричних технологіях. Її популярність зросла завдяки європейським дослідницьким інститутам. В даний час, ця технологія стає все більш затребуваною на ринку завдяки європейському обладнанню.

Гетероструктурна технологія. Попит на гетероструктурну технологію (HJT) зростає, про що свідчать численні анонси протягом 2018 року. Справді, саме цього місяця найбільший єдиний акціонер Sentis Capital корпорації Meyer Burger, попросив засновників змінити стратегію. Компанія закликала Правління швейцарської технологічної компанії виділити достатній капітал для створення власних потужностей для ГВт-ного виробництва гетероструктурних елементів. У той час коли засновники Meyer Burger прямо не підтримали дану ініціативу, в виданні журналу pv magazine , з'явилась інформація про те, що вчені компанії стверджували, що концепція високоефективних комірок, зокрема гетероструктурних комірок , будуть серед найкращих майбутніх сонячних технологій. Після 2-х річної паузи, у серпні 2018 р. група EcoSolifer оголосила про початок роботи на запланованій виробничій лінії по виробництву 100 МВт HJT (гетероструктурних біполярних елементів), що знаходиться в м. Csorna, Угорщина. Перші елементи будуть готові вже в 1-му або 2-му кварталі 2019 року. Тим часом, у травні, намагаючись довести, що індуктивно зв'язана плазма може бути використана для виробництва HJT-клітин, німецький постачальник сонячного обладнання Singulus Technologies та Інститут сонячної енергетики Сінгапуру при Університеті Сінгапуру заявили, що зараз вони працюватимуть над пошуком економічно ефективних методів виробництва клітин HJT. У березні, японський гігант електроніки, Sharp оголосив про досягнення 25,09% ефективності з елемента використовуючи гетероструктурну технологію (HJT) та технологію заднього контакту. Компанія 3SUN, дочірня компанія Enel, в лютому заявила про те, що вона перебуває у процесі переобладнання свого кремнієвого заводу на Сицилії для виробництва двусторонніх модулів HJT.

Half-cut cell technology. Багато виробників цілеспрямовано перетворюють велику частину своїх виробничих потужностей на виробництво сонячних панелей за технологію "half-cut cell technology". Крім підвищеної вихідної потужності, ці модулі мають покращений температурний коефіцієнт та нижчу робочу температуру. У 2018 році, панелі з технологією "half-cut cell" запровадили перехідний процес, що став спільним для багатьох нових технологій у виробництві фотоелектричних панелей. На додаток до інших технологій, таких як PERC, як тільки почнеться перехідний процес, то він супроводжуватиметься переходом на нові виробничі лінії. Вищенаведені дані були зібрані незалежним аналітиком виробників сонячних панелей Corrine Lin. Для порівняння, в 2017 році об'єм виробничих потужностей склав 104 ГВт, проти 124 ГВт у 2018 році. За інформацією Corrine Lin, майже дві третини цих потужностей, будуть виробляти модулі за технологією "half-cut cell".