Menu

Тренди в сонячній енергетиці на 2019 рік/частина ІІІ

alt

Двосторонні модулі. Переваги двосторонніх модулів уже добре відомі. Дехто вважає, що це найперспективніший напрямок у сонячній енергетиці протягом майбутнього десятиліття. Основна перевага – більша продуктивність (до 20%), порівняно з односторонніми модулями. Двостороння технологія дорожча на $ 0.05 / W, ніж одностороння технологія. Ринок трекерів з двосторонніми модулями зараз знаходиться на порозі величезного зростання. У наступному році відбудеться вибуховий ріст у двосторонніх трекер-установках. Трекер з двостороннім модулем - одна з найцікавіших невикористаних можливостей сонячної промисловості. Загалом, NREL оцінює, що частка ринку для двосторонніх трекер-систем буде розширюватися з майже нульової бази на сьогодні - до прогнозної частки ринку на рівні 10% у 2019 році та 30% -до 2025 року, порівняно з односторонніми панелями. Майкл Вудхаус, економічний аналітик NREL, підрахував, що це зробить технологію багатомільярдною промисловістю та розширить ринок для двосторонньої технології  від $ 20 млрд. до $ 110 млрд.

Накопичення енергії. За даними IHS Markit , станом на початок 2018 року, по всьому світу було встановлено 420 МВт комерційних сонячних станцій, що працюють в поєднанні з акумуляторними батареями. 40% від загального обсягу проектів зберігання енергії складається з сонячних проектів з накопиченням у батареях. Очікується, що між 2018 і 2025 рр. в Сполучених Штатах, Японії, Південній Кореї, Великобританії та Франції буде реалізовано від 20 до 26 ГВт проектів зберігання енергії, разом із автономними сонячними системами. Нові цінності спонукають до зберігання енергії, в першу чергу на  комерційних сонячних станціях і острівних мікромережах . Це призводить до зростання сегменту зберігання енергії, особливо в системах з тривалістю зберігання енергії від двох до чотирьох годин. Системи зберігання енергії, що працюють в парі з комерційними сонячними станціями, можуть забезпечити використання енергії для підтримки розподільчих мереж. У зростаючому світі центрів обробки даних виникають сильні бізнес-кейси, що також стимулюють до розвитку сонячних проектів зі зберіганням енергії. Ця тенденція, безумовно, буде продовжувати зростати.

Реконструкція та переоснащення. Концепція реконструкції та переоснащення є однією з новітніх умов у сонячній індустрії, і це, безумовно, є темою для спостереження. Відповідно до " Відстеження установок" компанії IHS Markit, більш ніж 40 ГВт фотоелектричних систем в Європі потужністю понад 100 кВт, є старшими, ніж п'ять років, і вони можуть бути предметом заміни компонентів у наступному році, включаючи ремонт, заміну, реконструкцію та модернізацію. Можливості щодо реконструкції пов'язані не тільки з непрацюючими компонентами, а й з тим фактом, що багато виробників модулів та інверторів зникли з ринку протягом останніх років. На додаток до цього - різке зниження витрат на компоненти протягом останніх кількох років, а також не менш вражаючі поліпшення в технології якості та продуктивності компонентів також стимулювало зростання модернізації (оновлення) сонячних станцій. Проте, хоча модернізація і створює можливості для підвищення продуктивності  виробництва сонячних установок, але кожне таке рішення повинне бути прийняте на базі окремо проаналізованих та врахованих політичних та технічних аспектів.

Ефективність. Блокчейн, дрони і оцифровування трансформує енергетичну галузь. Дійсно, це не тільки допомагає подолати недоліки традиційної мережі, але й дозволить постійним споживачам здійснювати торгівлю енергією між собою. Оцифрування O&M (роботи та обслуговування) сонячних електростанцій може зробити процеси управління ефективнішими в 10 разів.