Menu

Україна майже досягла 1,33 ГВт встановленої сонячної потужності!

alt

Згідно з даними, наданими Українською асоціацією відновлюваної енергетики, в 2018 році обсяг нових встановлених потужностей склав 645, 5 МВт, що в порівнянні з 2017 роком всього 211,0 МВт. В основному, потреба лежить у великомасштабних проектах, проте значний внесок робить також приватний сектор.

Загалом, на кінець 2018 року загальна потужність усіх встановлених поновлюваних джерел енергії збільшилась до 2,11 ГВт: це вітер - друге за величиною джерело енергії- 532 МВт, за ним йдуть гідроелектростанції - 98,7 МВт, далі біомаса - 51,3 МВт та біогаз - 46,2 МВт та ін.

Зростання попиту на сонячну енергетику в Україні в основному, зумовлено сприятливим правовим полем та підтримкою інвесторів на законодавчому рівні. Держава взяла на себе обов'язок викуповувати у виробника всю електроенергію, що була вироблена з поновлюваних природних джерел, згідно встановленого Зеленого тарифу. Власники комерційних станцій, отримують 0,1502 євро за кВт-год для наземних установок, підключених до електромережі з 2017 по 2019 рік. Наразі, Український уряд знаходиться в процесі реформи щодо переходу до аукціонного механізму, який, як очікується, почне працювати з 2020 року.

Проте сонячна енергетика в Україні - це не тільки великі сонячні парки. З загального об’єму 1,3 ГВт встановлених потужностей, насправді, щонайменше 121 МВт складають невеликі дахові сонячні станції. Як свідчать останні статистичні дані, саме перші три квартали минулого року було зафіксовано різке зростання таких установок.

Підсумовуючи вищевикладене, Україна активно розвиває сонячні та відновлювані джерела енергії для підвищення енергетичної незалежності від російського газу. В квітні 2017 року було прийнято новий закон про лібералізацію енергетичного ринку та виконання вимог законодавства ЄС про енергетику.

Як думаєте, які перспективи нас чекають в 2019 році?